مکمل های چربی سوزی

مکمل های چربی سوزی

 پنج شنبه 17 بهمن 1398 / بازدید 156 / نظرات 0 /

اکثر چربی سوز ها محرک هستند ، به این معنا که سرعت متابولیسم بدن را افزایش می دهند تا بدن را برای تولید انرژی بیشتر تشویق کند . اگر واژه محرک برایتان آشنا باشد ممکن است به دلیل کافئین باشد ، که یکی از محرک های بسیار پر طرفدار و پر مصرف است که در بسیاری از نوشیدنی ها مانند چای و قهوه و نوشابه و رد بول...

 اکثرچربی سوز ها محرک هستند ، به این معنا که سرعت متابولیسم بدن را افزایش می دهند تا بدن را برای تولید انرژی بیشتر تشویق کند . اگر واژه محرک برایتان آشناباشد ممکن است به دلیل کافئین باشد ، که یکی از محرک های بسیار پرطرفدار و پر مصرف است که در بسیاری از نوشیدنی ها مانند چای و قهوه و نوشابه و رد بول هم مورد استفاده قرار گرفته است . در واقع بسیاری از مردم کافئین را به عنوان یک چربی سوز مصرف می کنند و در دوران رژیم ، قهوه و چای  یشتری می نوشند ، اما اکثریت برای افزایش انرژی آن را مصرف می کنند . زیرا متابولیسم را بالا می برد و همچنین انرژی را افزایش می دهد . اکثر محرک ها بدن را مجبور به تولید آدرنالین می کنند که در برخی موقعیت ها ضروری است .
 
انواح چربی سوز ها
 
1-چربی سوز های ترموژنیک
 
اولین دسته از چربی سوز ها که به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند چربی سوز های ترموژنیک هستند . این نوع چربی سوز ها معمولا ترکیبی از مواد مختلف هستند که همگی منجر به افزایش متابولیسمو دمای بدن می شوند .  عمولا از افدرا ( یا افدرین ) ، کافئین ، سینفرین ، HCL و یوهیمب ساخته می شود .  عوارض چربی سوز های ترموژنیک افزایش انرژی ، افزایش ضربان قلب ، افزایش تمرکز ( اگر چه برای برخی اثر عکس دارد ) و احساس هوشیاری می باشد .  اگر می خواهید از مواد محرک دوری کنید ، ( افدرا یا یوهیمب ) ، ترموژنیک های بدون محرک نیز موجود است . این نوع مکملبرای افرادی که مشکلات قلبی دارند بسیار مناسب است .  همچنین به یاد داشته باشید که مکمل های دارای مواد محرک اگر به طور مداوم مصرف شوند باعث استرس زیادی می شوند و ممکن است موجب تمرین زدگی گردند .
2-بلوکه  کننده های کربوهیدرات
 
نوع دیگر چربی سوز ها بلوکه کننده های کربوهیدرات هستند . غذاهای شامل کربوهیدرات بزرگترین مشکل برای افراد دارای رژیم در غذا هستند ، زیرا موجب می شوند
تا دوباره احساس گرسنگی کنید . بنابراین هر چیزی که موجب جلوگیری از جذب کالری های کربوهیدرات شود به نفع شماست . این هدف چربی سوز های بلوکه کننده کربوهیدرات است .
این چربی  سوز باعث جلوگیری از کار آنزیم هایی که باعث هضم کربوهیدرات می شوند ، می گردد و به کربوهیدرات اجازه می دهد تا بدون این که به میزان مصرفی  کالری روزانه بیفزاید ، از سیستم عبور کند . از آن جایی که کل چربی سوزی مرتبط به کالری مصرفی می شود ، با کاهش این کالری ها چربی سوزی محقق می گردد .
 
3-کاهش دهنده اشتها
 
اگر مشکل کنترل اشتها دارید بنابراین درکاهش وزن نیز به مشکل بر خواهید خورد . بسیاری از مردم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند . کاهش دهنده های اشتها
نوعی از چربی سوز ها هستند که هدفشان کاهش اشتها در جهت چربی سوزی است . محبوب ترین ماده موجود در کاهنده های اشتها هودیا است . اگر در کنترل  اشتها خود دچار مشکل هستید و با دیدن هر غذا دچار احساس گشنگی می شوید ، کاهش دهنده های اشتها به شما کمک خواهد کرد . 
 
4-چربی سوز تنظیم کننده تیروئید
 
در برخی افراد ، تیروئید ، هورمون های لازم برای متابولیسم مناسب را تولید نمی کند . هنگامی که این اتفاق می افتد ، متابولیسم آهسته شده و باعث افزایش وزن ، احساس خستگی و سرما در اکثر اوقات می شود . چربی سوز های تنظیم کننده تیروئید ، این مشکل را با تامین دو ماده که تیروئید در حالت نرمال تولید می کند ، حل می کند . گاگلسترون و فورسکولین . این چربی سوز ها همچنین دارای مواد دیگری هستند که متابولیسم را افزایش داده و کار کرد تیروئید را افزایش می دهد .
5-بلوکه کننده های چربی
 
نوع دیگر چربی سوز ها بلوکه کننده های چربی هستند . روش کار کرد این نوع چربی سوز ها مانند بلوکه کننده های کربوهیدرات است . جلوگیری از هضم و جذب چربی های موجود در غذا . ماده اصلی موجود در آنچیتوساناست . این ماده با چربی پیوند می دهد و باعث می شود تا در ذخایر چربی ذخیره نشود .
 
6-بلوکه کننده های کورتیزول
 
آخرین نوع چربی سوز ها بلوکه کننده های کورتیزول است . تولید کورتیزول در بدن برای افرادی که رژیم دارند یک کابوس است . زیرا نه تنها به این معنا است که بدن دچار استرس زیاد است ، بلکه باعث انباشتگی چربی ها در بدن می شود .  فاکتور های زیادی در افزایش تولید کورتیزول در بدن وجود دارد مانند استرس ، تمرین زدگی ،  صرف بیش از حد شکر و قند و کمبود خواب . با مصرف بلوکه کننده های کورتیزول ، از تاثیرات آن بر روی بدن جلوگیری می کنید و باعث می شوید تا تمامی غذای مصرف به عنوان چربی در بدن ذخیره نشود . این نوع چربی سوز ها اکثرا شامل کروم ، عصاره چای سبز ، کافئین ، گوارانا ،ال کارنیتین، آلفا لیپولیک اسید و دیگر مواد است .
چربی سوز ها از چه چیزی ساخته شده اند ؟
 
چربی سوز ها اکثرا از مواد شیمایی یکسان مانند کافئین ، ال تیروسین ، آلفا لیپولیک اسید (ALA ) ، ویتامین B و استایل ال کارنیتین ساخته شده اند و هنگامی که در مقدار زیاد مصرف شوند باعث می شوند بر روی بدن تاثیرات ترموژنیک گذاشته شود . به این معنا که دمای طبیعی بدن از حد نرمال بیشتر می شود و منجر به کار کرد بدن با سرعت بیشتری می گردد . با کار کردن بیشتر از سطح نرمال بدن ، انرژی بیشتری مصرف می شود . به این صورت چربی ها در بدن از بین می روند و بدن در روز انرژی بیشتری مصرف می کند تا کالری بیشتری بسوزاند . 
 
منابع:
1-۵مکمل برتر برای دوره کات و چربی‌ سوزی، حسام رضایی، https://mokamelhaa.ir
2-چربی سوز چیست؟ ، سایت مکمل شاپ، http://www.supplementshop.ir

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

گروه ما با سالها تجربه مفتخر به توليد با کيفيت ترين محصولات و ارائه بهترین مکملهای سلامت و ورزشی می باشد.

عضويت در باشگاه ما

براي اطلاع از آخرين خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نماييد.

لینک های مفید

تماس با ما

wissernutritionCo@gmail.com